Подання
Вимоги до подання
Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.- Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося до розгляду редакціям інших журналів (або у коментарях для редактора нижче дані необхідні пояснення).
- Файл подання є документом у форматі Microsoft Word або RTF.
- Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
-
Текст набраний 12-м розміром кеглю з одинарним міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці мають бути
а) розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом, і додатково
б) подані у вигляді окремих файлів: таблиці, графіки та діаграми – у форматах Excel, рисунки – у форматах CorelDraw чи Adobe Illustrator (імпортовані у Word ілюстрації не придатні для подальшої роботи).
- Текст відповідає вимогам до стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
- Якщо матеріал подається у рецензований розділ журналу, при оформленні файлу подання були виконані інструкції щодо Гарантій сліпого рецензування.
ТЕМА ЧИСЛА
У цьому розділі публікуються матеріали дискусій, круглих столів і обговорень з проблематики, що є пріоритетною для Редколегії ФД. редакторами цього Розділу є автори конкретних тематичних проектів, схвалених Редколегією: це можуть бути не лише члени Редколегії, а й інші провідні фахівці у відповідній галузі; цей Розділ присутній в усіх числах журналу; одна тема зазвичай припадає на одне число, проте її обговорення може бути продовжено в подальших числах журналу (як Повернення до теми за межами Розділу «ТЕМА ЧИСЛА»); попередні теми цього Розділу:
«Феноменологія сьогодні» (2009, №1), «Філософія кризи: Україна і світ» (2009, №2), «Феномен радянської філософії» (2009, №3), «Свобода і знання» (2009, №4), «Легітимність і демократія» (2009, №5), «Естетика: завершений проект?» (2009, №6), «Сучасна французька філософія» (2010, №1), «Україна: вибір моделі суспільного розвитку» (2010, №2), «Переклад як філософська проблема» (2010, №3), «Філософія в сучасній Грузії» (2010, №4), «Логіка за часів перемін: академізм vs прагматизм» (2010, №5), «Історія філософії: архівні студії» (2010, №6), «Філософія і література» (2011, №1), «Як можлива вітчизняна інтелектуальна традиція?» (2011, №2), «Аналітична філософія: метод, традиція, проблематика» (2011, №3), «Єдність світу і розмаїття культур» (2011, №4), «Філософія досвіду» (2011, №5), «Філософське знання: пострадянський контекст» (2011, №6), «Антична філософія: тут і тепер?» (2012, №1), «Свідомість: поняття свідомості у сучасній філософії» (2012, №2), «Аналітична філософія: український досвід» (2012, № 3), «Католицька філософія» (2012, №4), «Філософія і особистість» (2012, №5), «Інтелектуальна біографія» (2012, №6), «Вітчизняна філософська традиція: білоруська та українська версії» (2013, №1), «Леґітимація і насильство» (2013, №2), «Відповідальність інтелектуалів: політичний словник» (2013, №4), «Як можливе релігієзнавство сьогодні?» (2013, №3), «Філософський факультет» (2013, №5), «Місця пам’яті» (2013, №6), «Феномен Шевченка: коди доступу» (2014, №1), «Інтелігенція/інтелектуали: українська ситуація» (2014, №2), «Культурні контексти мислення» (2014, №3), «Сучасна модель філософської освіти» (2014, №4), «Античні та середньовічні джерела філософії Сковороди» (2014, №5), «Ідеології Майдану» (2014, №6), «Війна і суспільство» (2015, №1), «Актуальність Канта» (2015, №2), «Київське філософське коло XX сторіччя» (2015, №3), «Якого кольору XXI століття?» (2015, №4), «Термінологія сучасної епістемології» (2015, №5), «Філософські події — 2015», (2015, №6), «Можновладці та громадянське суспільство» (2016, №1), «Philosophy of Mind» (2016, №2), «Philosophy of Mind» (2016, №2), «Логічна термінологія: проблема кодифікації» (2016, №3), «Дискурс Революції Гідності» (2016, №4).
СТАТТІ
У цьому розділі публікуються результати оригінальних досліджень, позначених науковою новизною.
Цей розділ традиційно поділяється за Тематичними рубриками (ТР). Розподіл статей за ТР здійснюється Редколегією з урахуванням думки автора. Зазвичай числа журналу не містять повного набору ТР. За рішенням Редколегії можуть створюватися нові ТР або скасовуватися старі. Нині існує 16 стандартних ТР, причому назви деяких з плином часу зазнавали змін:
СТАТТІ
ЗА ТЕМОЮ ЧИСЛА
(публікуються статті, присвячені проблемам, порушеним у Розділі «Тема числа»);
СТАТТІ
за ТР згідно з окремими галузями філософських досліджень:
ОНТОЛОГІЯ І ГНОСЕОЛОГІЯ
ЛОГІКА
МЕТОДОЛОГІЯ І ФІЛОСОФІЯ НАУКИ
СОЦІАЛЬНА ФІЛОСОФІЯ І ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ
ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ І ФІЛОСОФІЯ КУЛЬТУРИ
ЕТИКА І ФІЛОСОФІЯ МОРАЛІ
ЕСТЕТИКА І ФІЛОСОФІЯ МИСТЕЦТВА
ІСТОРІЯ СВІТОВОЇ ФІЛОСОФІЇ
ВІТЧИЗНЯНА ФІЛОСОФСЬКА ТРАДИЦІЯ
ПОЛІТИЧНА ФІЛОСОФІЯ
ФІЛОСОФІЯ ПРАВА
ФІЛОСОФІЯ ЕКОНОМІКИ
ФІЛОСОФІЯ ОСВІТИ
ФІЛОСОФІЯ МОВИ
ФІЛОСОФІЯ РЕЛІГІЇ
Статті, тематика яких не підлягає чіткій ідентифікації за проблематикою чи за жанром, публікуються в ТР:
НАУКОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ
САМОРЕФЛЕКСІЯ ФІЛОСОФСЬКОГО ДИСКУРСУ
ЛАБОРАТОРІЯ СУЧАСНОЇ ГУМАНІТАРИСТИКИ
КАФЕДРА
КУЛЬТУРНІ ФЕНОМЕНИ: CASE STUDY
ERGO COGITO
ДОТОРК: УСНІ ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ
РЕПЛІКИ
НА ВІЛЬНУ ТЕМУ
IN MEMORIAM
ДИСКУСІЇ
Колишня назва: Полеміка.
ПЕРЕКЛАДИ
Публікує філософські тексти, що вперше перекладаються українською мовою; зазвичай ідеться про білінгвічне коментоване видання таких текстів, а також переклади авторитетних зарубіжних історико-філософських статей, що вже виходили друком, але ніколи не перекладалися українською.
Містить такі ТР:
КЛАСИЧНІ ПЕРШОДЖЕРЕЛА,
ЛАБОРАТОРІЯ НАУКОВОГО ПЕРЕКЛАДУ,
ПАНОРАМА СУЧАСНОЇ СВІТОВОЇ ФІЛОСОФІЇ,
РЕМІНІСЦЕНЦІЇ СВІТОВОЇ КУЛЬТУРИ
РЕЦЕНЗІЇ
Публікує рецензії на нові книги й статті історико-філософської тематики;
Містить такі ТР:
РОЗДУМИ НАД КНИГОЮ
ПРО КНИГИ
ЖУРНАЛЬНИЙ СТЕНД
НОВІ ВИДАННЯ
Публікує бібліографічні дані нових книг і статей філософської тематики, а також короткий опис їхнього змісту.
НАУКОВЕ ЖИТТЯ
Публікує звіти про філософські конференції, семінари, науково-дослідницькі центри та програми тощо.
IN MEMORIAM
Публікація некрологів
ECEЇ
Публікує філософську есеїстку з актуальних та одвічних екзистенційних проблем
Містить такі ТР:
РЕПЛІКИ
З ПОТОКУ СВІДОМОСТІ
ІНТЕРВ’Ю
Публікує інтерв’ю з видатними передставниками філософської спільноти
Містить такі ТР:
УСНІ ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ
ДІАЛОГИ
Положення про авторські права
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.