Революція Гідності у гуманітаристиці України
Ключові слова:
Революція Гідності, дискурс гідності, гуманітарні дослідження, предметно-об'єктне відношення, суб'єкт, права людини, неспроможна держава (failed state)Анотація
У статті розглядається поняття гідності та його вплив на гуманітарні науки в Україні. Автор наголошує, що Революція Гідності значною мірою вплинула на формування розуміння відношення «людина-держава», а також на розуміння людини як носія свободи, прав та власної суб'єктності. Ці поняття є дуже важливими для європейської цивілізації в контексті Відродження та Просвітництва, оскільки вони виходять з центрального поняття гідності людини або людської природи. Революція Гідності спричинила постання суб'єкта української людини, яка визнає себе незалежною та вільною сутністю. Вона заперечувала будь-яку форму авторитарного правління, а отже, десакралізовану пострадянську державу в Україні, яку українці вважають симбіозом олігархії, державної бюрократії та злочинності. Революція Гідності сформулювала нове розуміння того, що держава існує для людей, і вона повинна поважати людей у їхній суб'єктності.
Посилання
Dyskurs Revoliutsii Hidnosti: zmist, struktura, metodolohiia doslidzhennia (I. Yasna, I. Be keshkina, V. Verstiuk, A. Yermolenko, S. Zhabotynska, V. Kebuladze, M. Popovich, S. Proleev, O. Sigov, V. Skurativskyi, N. Trach) (2016). In: Filosofska dumka, 4, 6-56.
Fichte, J.G. (1993). Sochynenyia v dvukh tomakh. T.1 / Sost. i prymechaniia Vladymyra Volzhskoho. Sankt-Peterburh.
Hicks, D. (2011). Dignity. The Essential Role It Plays in Resolving Conflict. Yale University Press.
Hume, D. (s.a.). O dostoinstve i nizmennosti chelovecheskoi prirody. — [Elektronnyi resurs] — Rezhym dostupu: http://econlibrary.ru/books/104/109/ hume19_of%20dignity%20
and%2 0meanness%20of%20human%20nature.html
Kateb, G. (2011). Human Dignity. Harvard University Press. Kruhlyi stil «Filosofskoi dumky» (Ievhen Bystrytskyi, Andrii Bondar, Kyrylo Halushko, Anatolii Yermolenko, Volodymyr Yermolenko, Vakhtang Kebuladze, Serhii Proleiev, Yurii Chor nomorets) (2014). In: Filosofska dumka, 6, 5-28.
Manetti, G. (s.a.). O dostoynstve y prevoskhodstve cheloveka. Knyha tretia. — [Elektronnyi resurs] — Rezhym dostupu: http://renaissance.rchgi.spb.ru/Manetti/opus1.htm
Pico della Mirandola, G. (2013). Promova pro hidnist liudyny / Per. z latyny N. Nazarova. In: Vsesvit, 11-12, 44-63.
Schiller, F. (1957). O gratsii i dostoinstve. In: Schiller, F. Sobranie sochinenii v 6-ti tomakh. T.6. Moskva.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 199
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).