Значення герменевтики природи для становлення універсальної герменевтики
Ключові слова:
герменевтика, спеціальна герменевтика, універсальна герменевтика, герменевтика природи, Дон АйдіАнотація
У статті здійснюється огляд становлення герменевтики від Платона до універсальної герменевтики Шляєрмахера, Дильтая і Гайдеґера, а також – оцінка можливості розширення універсальної герменевтики герменевтикою Айді. Встановлюється відмінність спеціальної герменевтики від універсальної або філософської: якщо спеціальна герменевтика конкретизує і тлумачить щось одне, то універсальна – узагальнює, претендуючи на можливість тлумачення всього. Як така, філософська герменевтика здатна долати границі, але при цьому наявний факт замкненості континентальної філософської герменевтики, відомої як герменевтика духа, на гуманітарних науках. Тут проблематизується герменевтика природи на прикладі матеріальної герменевтики Дона Айді. В результаті дослідження виявлено, що подібна герменевтика природи в межах універсальної герменевтики здатна побороти замкненість і універсалізувати універсальну герменевтику до тієї межі, коли вона дійсно може долати границі між природничими та гуманітарними науками та між різними філософськими традиціями взагалі.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 273
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).