Проблематикасвободиуфілосо- фії Шрі Ауробіндо Гхоша
Статті: Історія філософії
Ключові слова:
національне визволення, соціальне визволення, історія, еволюція, людський циклАнотація
Статтю присвячено аналізові філософії свободи, запропонованої індійським філосо- фом Шрі Ауробіндо. У філософії Шрі Ауробіндо можна виокремити три проблемні ряди і три комплекси ідей. Перш за все це його філософія національного і соціального визволення Індії, Азії, цілого світу. (Філософія бунтарська, революційна, частково навіть відверто мілітарна.) По-друге, це його філософія внутрішнього, духовного, інтроспективного визволення від ментальних обмежень, влади почуттів та влади мате- ріального детермінізму. Ця філософія тісно пов’язана з внутрішнім самозаглиблен- ням, йогічними та медитативними практиками. І, нарешті, це його ориґінальна фі- лософія історії. Він кориґував і уточнював статті з філософії історії в останній період творчості, в 1940-ві роки. Ці статті ввійшли до його книги «Людський цикл».
Історіософські побудови Шрі Ауробіндо цікаві саме тим, що в них він розгля- дає індивідуальну еволюцію та еволюцію універсальну із соціологічної та психоло- гічної точки зору Ауробіндо розглядає в еволюційному контексті цикли історії люд- ських суспільств, сучасний стан і перспективи людської спільноти.
Посилання
Satprem (1989). Sri Aurobindo or The Adventure of Consciousness. [In Russian] Leningrad: PH of the Leningrad university. [=Сатпрем 1989]
Sri Aurobindo Ghose (1992). The Human Cycle. [In Russian] Kazan': New Age. [= Шри Ауробиндо Гхош 1992]
Teilhard de Chardin, P. (1987). The Phenomenon of Man. [In Russian] Moscow: Science. [= Тейяр де Шарден 1987]
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 199
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).