Мирослав Попович про людину в історії: фази розлому
Анотація
У статті розглядається творчість Мирослава Поповича, еволюція його філософських досліджень від філософії науки, логіки і методології наукового пізнання до філосо- фії історії. Увага зосереджена на останньому трактаті Поповича — «Червоне століт- тя», де розгорнута велична панорама історичних подій ХХ століття. Показано, що аналіз подій минулого сполучається з глибокою філософською рефлексією, що уможливлює розкрити не лише причини, а й сенс історичного минулого, з’ясувати ті фази розривів, що призвело не лише до панування тоталітарних режимів (які по- стали на основі радикальних ідеологій —комуністичної і націонал-соціалістичної), а й трансформації самої людини, для якої масові знищення людей, соціальних груп і націй уже не сприймалось як торжество зла, а як цілком прийнятні і виправдані дії. Попович показує, як і чому відбувався цей злам людини, її деградація.
Посилання
Popovich, M.V. (2005). Red Century. [In Ukrainian]. — Kyiv: ArtEk. [=Попович 2005]
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 167
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).