МИСТЕЦТВО ТА ВІЙНА: СПЕЦИФІКА ХУДОЖНІХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
Есей
Анотація
Чи є слушним давнє висловлювання — «коли говорять гармати, музи мов- чать»? Здавалось абсолютно сюрреалістичним, що наше покоління буде вимушене перевірити цю тезу на власному житті, коли, гадали ми, почуття здорового глузду, травматичний досвід Другої світової війни, мали б унеможливити теперішнє масове безумство, ґрунтоване на нездорових імперських амбіціях.
Коли минув певний період після початку війни і вдалося трохи зменшити травматичне відчуття первинного шоку, стало можливим здійснювати спроби проаналізувати все те, що з нами відбувалося і далі відбувається в контексті завзятої боротьби за незалежність, яка вносить корективи в будь-які сфери нашого життя. Одразу згадується досвід Віктора Франкла, який знайшов у собі внутрішні сили піднестися над власними екзистенційними, драматичними переживаннями й описати всі стадії, які проходила людина, опиняючись у концтаборі та стикаючись із несумісними з життям умовами. Звісно, те, що пережив Франкл, не може навіть йти у порівняння із життям тих, хто зараз перебуває на значній відстані від лінії фронту, але його досвід і приклад може стати у пригоді науковцям, що прагнуть спробувати піднестися над власними переживаннями й поглянути на все, що відбувається навколо, очима дослідника. І хоча ми все ще знаходимось всередині драматичних подій сучасності й не можемо бути повною мірою об’єктивними, є сенс спостерігати й фіксувати ті трансформації, які відбуваються навколо і всередині нас.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 954
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).