Переднє слово
Анотація
Співробітники відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ від початку нинішньої війни Росії проти України системно відстежують всі події, які пов’язані зі станом свободи совісті та змінами у релігійному житті країни на тлі воєнних дій. За дев’ять років накопичений значний емпіричний матеріал, який вже частково проаналізований у наукових збірниках та колективних монографіях. Проте широкомасштабне вторгнення Росії дало поштовх Церквам та релігійним організаціям не лише змінювати свою практику в умовах війни, а й переосмислювати теологічні настанови й навіть доктрини. Адже «християнство після Бучі» — це не журналістський штамп, а реальна богословська дискусія про виживання навіть не певної релігійної спільноти, а країни загалом. Відтак автори статей цього тематичного блоку у своїх працях розкрили методологічні підходи релігієзнавців до аналізу релігійної ситуації в Україні під час війни, наполягаючи на пріоритетності контекстуалізму як головного принципу дослідження.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 35
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).