Війна. Культура. Політика
Круглий стіл «Філософської думки»
Анотація
Дискусія круглого столу у цьому номері ФД спрямована на осмислення взаємопроникнення сфер політики і культури у виникненні підвалин сучасної війни. Українські філософи, митці, релігієзнавці і публічні інтелектуали обговорили проблематику війни, культури і політики через призму екзистенціального досвіду опору України повномасштабній військовій агресії Росії. Відповідно стратегічній спрямованості круглого столу у центрі уваги його учасників постав широкий спектр питань від аналізу змін у розумінні самого поняття культури до прояснення тих конкретних культурних чинників, завдяки яким московська влада та велика частина російського населення, здатні мотивувати і підтримувати політику кривавої війни, спрямованої на знищення іншокультурної нації. Була піднята проблематика релігійно-правової культури для побудови громадського та міжнетнічного миру, а також спостереження духовно-релігійного досвіду проявів мужності людини в подіях війни на основі переживання суспільної солідарності. В центрі виступів круглого столу опинилися питання того, чому і як російська культура, на відміну від європейської, у сфері мистецтва та літературній творчості каталізувала потенційну стратегію війни та репродукувала “імперське знання”. Тему політичного виоформлення “культу війни”, покладеного в основу російського фашизму на основі лояльності до історії пам’яті Другої світової війни продовжили роздуми щодо впливу війни на колективну пам’ять українців та на те, якими можуть бути наслідки ревізії колективного минулого. Нарешті, під час дискусії обговорювалась складна проблема соціального генезиса зла та рівня відповідальності російського населення за злочин війні Росії проти Україні. Два виступи, присвячених, відповідно, тематиці особливостей деколонізації української культури як її звільнення від імперсько-радянських ідеологічних тлумачень та змінам у тлумаченні власної історії задля сприяння національній єдності, були розширені авторками до обсягу статей, також надрукованих у цьому номері ФД.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 326
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).