Право без етики? Кант про підстави не порушувати право (пер. з нім. В. Терлецького)
РІК ІМАНУЕЛЯ КАНТА
Анотація
Маркус ВІЛАШЕК
Як професор філософії Нового часу з 2003 року, доктор Маркус Вілашек викладає в Інституті філософії Франкфуртського університету імені Ґете (Франкфурт-на-Майні, Німеччина). Сфера його інтересів зосереджена, зокрема, на етиці, філософії права та історії філософії, а головними дослідницькими царинами є філософія Канта, метафізика і теорія пізнання. М. Вілашек є одним із найвідоміших дослідників філософії Канта в Німеччині. Він є автором низки монографій про практичну філософію і метафізику Канта. У 2023 році опубліковано його книжку «Кант. Революція мислення». Також М. Вілашек був співредактором таких відомих кантознавчих видань, як «Кант: Критика чистого розуму» у серії «Тлумачення класиків» (тт. 17/18, 1998) і «Лексикон Канта» (3 тт., 2015).
Маркус Вілашек люб’язно надав для українського перекладу низку своїх статей про Кантову філософію, які публікуватимуться в українських наукових часописах упродовж ювілейного року*.
[*Переклад виконано за виданням: Willaschek, M. (2005). Recht ohne Ethik? Kant über die Gründe, das Recht nicht zu brechen. In: Kant in Streit der Fakultäten. Hrsg. von V. Gerhardt (SS. 188-204). Berlin, New York: de Gruyter. Перекладач – Віталій Терлецький.]
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 60
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).