Діалог буддизму із західною філософією як гра в реальність: Інтерв’ю з д-р Яном Вестергофом
Cторінка молодого вченого
DOI:
https://doi.org/10.15407/fd2024.01.122Ключові слова:
буддизм, буддійська філософія, діалог буддійська філософія – західна філософіяАнотація
Вже нікого не дивує діалог між буддизмом і західною наукою, який розвиває основи когнітивних і споглядальних наук. Але з'явилися запити на рефлексію досягнутих результатів або навіть на стратегію аналітичних досліджень буддійського Сходу, які виводять цей діалог на філософський рівень. І цей рівень дискусії – це, власне, і є діалог між буддизмом і західною філософією, який вимагає нового дискурсу, що має бути побудований на їхніх спільних засадах. І перше питання, яке виникає на цьому тлі – як акцентувати увагу саме на філософському аспекті буддизму, який сходознавці зазвичай називають «буддійською філософією». Таким чином, усвідомлюючи початок діалогу між буддійською та західною філософіями, ми стикаємося з необхідністю зробити наступний, але вже свідомий крок в напрямку цієї дискусії. Для того, щоб цей крок був упевненим, ми повинні знати, з чого і як почати і на які ключові аспекти ми можемо спиратися. Тому, прагнучи знайти можливі застереження від грубих помилок, я звернулася по допомогу до західних експертів у галузі буддології. Одним із відомих сучасних науковців є професор Ян Вестергоф, який люб'язно погодився дати нам інтерв'ю і відповів на низку питань: чи існує буддійська філософія; які підходи та етапи її дослідження; які особливості використання термінів західної філософії в цих дослідженнях; що може бути критерієм найкращого прочитання традиційних буддійських текстів; що може дати така дискусія сучасній західній філософії тощо. Це інтерв'ю не мало на меті концептуальнe заглиблення ані в буддійську, ані в західну філософію – ми лише намагалися визначити ключові питання, які могли б забезпечити розвиток зазначеного діалогу у правильному напрямку.
##submission.downloads##
-
PDF (English)
Завантажень: 35
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).