Мобілізація і покликання людини за часів війни (есей)
ПОВЕРНЕННЯ ДО ТЕМИ: Філософські дискурси війни
Ключові слова:
мобілізація, війна, мотивація, відповідальність, покликання людини, покликання військовихАнотація
Есей присвячено етичним аспектам мобілізації та можливостям її прийняття з боку людей як власного покликання. Мотивація важлива для успіху у війні. Покликання є переважно сталою складовою мотивації до того, що відповідає індивідуальним схильностям людини. Натомість мобілізація відображає динаміку суспільних викликів, а її мотиви є тимчасовими. На відміну від внутрішньої свободи особистісного вибору та реалізації покликання, спонука мобілізації відображає зовнішню необхідність для людини відповідати на виклики, що постають перед суспільством і державою. Безвідповідальність та уникання мобілізації підважують можливості виживання суспільства, громадянську повносправність і етичну гідність людини. Соціальна безвідповідальність ставить під сумнів уявлення людини про власне покликання. Хоч це не є необхідним, та позитивне сприйняття мобілізації може збігатися з розумінням людиною її власного покликання. Насамкінець автор робить наголос на тому, що етична мотивація присутня по обидва боки воєнного протистояння. Отже, сприйняття людьми викликів мобілізації та спроби їх дискредитації є елементами та проявами самої війни, на які нація має зважати
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).