Знакова роль Павла Копніна в переломний період діяльності Інституту філософії (стаття друга)
Ключові слова:
Інститут філософії, Павло Копнін, українська філософія, марксистська філософія, радянська філософія, ідеологічна редукція філософії, Київська філософська школаАнотація
Павло Копнін відігравав знакову роль у методологічному, ідеологічному та організаційному повороті, що відбувався в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди з 1950-х до кінця 1980-х років. Завдяки його зусиллям став можливим перехід від марксистсько-ленінського підходу до застосування сучасних методологій. Йому вдалося легітимізувати нові вектори досліджень, що були табуйованими за радянських часів: соціологію і соціальну філософію, соціальну психологію, філософську антропологію, філософію культури, дослідження релігій тощо, а також домігся створення низки відповідних відділів. Все це забезпечило умови для витіснення псевдофілософських напрямків та методів дослідження радянської доби сучасними темами й підходами.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 188
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).