Розчакловуючи Гайдеґера. Що таке «поворот»?
ПЕРЕМОЖЦІ ПРЕМІЇ імені НЕЛЛІ ІВАНОВОЇ- ГЕОРГІЄВСЬКОЇ
DOI:
https://doi.org/10.15407/fd2019.03.077Ключові слова:
феноменологія, поворот, свідомість, всезагальне, аподиктичне, необхідне, трансценденталізм, апріорі, досвід, зміна локалізації істини, антиномійність визначеності, граничні ситуації, екзистенційна герменевтика, метафізичний поворот, останній поворотАнотація
Метою статті є деструкція метафори «повороту» у філософії М. Гайдеґера. Автор арґументує, що означену проблематику було сформульовано вже у феноменологічному проекті Е. Гусерля. Аналізується вплив трансцендентальної філософії (в першу чергу І. Канта) на феноменологію, а також вплив на феноменологію деяких інших філософських проектів, які актуалізували філософську проблематику, названу Гайдеґером «поворотом». Автор обґрунтовує думку, що «поворот» є принциповою методичною вимогою філософування у феноменологічний спосіб.
Посилання
Jaspers, K. (2009). Psychology of worldviews. [In Ukrainian] Kyiv: Universe.[=Ясперс 2009]
Heidegger, M. (1963). Sein und Zeit. Tübingen: Verlag von Max Niemeyer.
Heidegger, M. (1954). Platons Lehre von der Wahrheit (Mit dem Brief über den Humanismus), Bern: Franke AG.
Heidegger, M. (1956). Was ist das die Philosophie? S.l.: H. Laupp jr.
Husserl, E. (1954). Die Krisis der europäischen Wissenschaft und die transzendentale Phänomenologie. S.l.: Martinus Nijhoff.
Husserl, E. (1913). Ideen zu einer reinen Phänomenologie und phänomenologischen Philosophie. Halle: Verlag von Max Niemeyer.
Kant, I. (1998). Kritik der reinen Vernunft. Hamburg: Felix Meiner Verlag.
https://doi.org/10.28937/978-3-7873-2112-4
Jaspers, K. (1971). Psychologie der Weltanschauungen. Köln: Springer-Verlag.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 260
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).