Війна і «машина бачення»
Ключові слова:
«машина бачення» (Вірильо), «Наглядати й карати» (Фуко), aletheia (неприховане), загальна картина світу, «багатополярний світ»Анотація
За допомоги концепту «машина бачення» (Вірильо) в есеї показано, що техніка підсилює наше бачення й викликає при цьому його знеособлення. Нові засоби спостереження дуже поширилися за нинішньої війни, змінивши ведення бою. Та врешті, ці пристрої діють у мережі зі всесвітнім охопленням, як у системі навігації чи супутникового стеження. І треба підкреслити, що системи такого рівня спираються на загальну картину світу. Вона, звісно, була збудована Заходом. І надає дуже відчутної переваги над автократіями, що сподіваються на появу «багатополярного світу».
Посилання
Descartes, R. (2000). Metaphysical Meditations. [In Ukrainian]. Kyiv: Univers.
Foucault, M. (2020). Discipline and Punish: The Birth of the Prison. [In Ukrainian]. Kyiv: Komubuk.
Heidegger, M. (1977). The Question Concerning Technology and Other Essays. New York, London: Garland Publishing, Inc.
Orwell, G. (2015). 1984. [In Ukrainian]. Kyiv: Zhupanskyi Publisher. Virilio, P. (1994). The Vision Machine. Bloomington: Indiana University Press.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 18
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).