Феномен поклику: голоси і тиша у досвіді покликання
DOI:
https://doi.org/10.15407/fd2019.04.093Ключові слова:
покликання, поклик, голос, тиша, чуття себе, екзистенційна істина, відповідальністьАнотація
Статтю присвячено аналізу досвіду покликання в екзистенційно-феноменологічному аспекті. Розкрито виявлення поклику в чутті та розумінні людини як її спрямування до буття у світі та як подію її особистісного існування. Показано, що покликання відповідає потребі людини виходити поза межі власної самості до спів-буття з людьми, служіння справі та ідеалам. Проаналізовано проблему екзистенційної та релігійної істини поклику.
Розкрито значення голосу і тиші у феноменальному полі покликання. Проаналізовано відмінність голосового та візуального досвіду, чуття і бачення, потребу в організації звукового буття у самосвідомості людини. Показано значення тиші як внутрішнього простору досвіду людини. Тиша досліджується як екзистенційний феномен, як особливе налаштування, що створює умову для переживання повноти буття людини. Тиша розкрита як буттєвий вимір, з якого походить мова, голос сумління, та в якому має дійсність переживання відповідальності людини. Таким чином, у тиші відбувається чуття людиною себе та виявляється поклик до неї.
Посилання
Bystrytskiy, Ye.K. (2018). Еxistential truth and “post-truth”. [in Ukrainian] Philosophical thought, 5, 54-71. [=Бистрицький 2018].
Heidegger, M. (1991). Saying of Anaximandr. In: Heidegger, M. A conversation on a country road. (pp. 28-68) [in Russian]. Мoscow: Vysshaya shkola. [= Хайдеггер 1991].
Heidegger, M. (1997). Being and time. [in Russian]. Мoscow: Ad Marginem. [= Хайдеггер 1997].
Heidegger, M. (2007). On the way to language. [in Ukrainian]. Lviv: Litopys. [=Гайдеггер 2007].
Каggе, Е. (2017). Silence in the Age of Noise / tr. from English J.Lebedenko. [in Ukrainian]. Kharkiv: Club of family leisure. [=Каґґе 2017].
Kierkegaard, S. (1993). Fear and trembling / tr. From Danish. [in Russian]. Мoscow: Respulica. [=Кьеркегор 1993].
Kierkegaard, S. (2005). Concluding unscientific postscript to philosophical fragments / tr. from Danish of N. Isaeva, S. Isaev. [in Russian]. St. Petersburg.: St.-Petyerburg University. [=Кьеркегор 2005].
Muliarchuk, Ye. І. (2017). On the concept of calling. [in Ukrainian]. Philosophical thought, 3, 94-106. [=Мулярчук 2017].
Pascal, B. (1994). The thoughts / tr. from French О.Khoma. [in Russian]. Кyiv: REFL-book. [=Паскаль 1994].
Sartre, J. P. (2002). Being and nothing: Experience of phenomenological ontology / tr. from Fr. V. I. Koliadko. [in Russian]. Мoscow: ТЕRRА – Knizhnyi klub; Respublica. [=Сартр 2002].
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 569
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).