Опитування «Філософської думки»
Спадщина Вебера: на перехресті традицій
Анотація
1. Визначальними чи другорядними були філософські впливи на формування власної соціальної теорії Максом Вебером? Якщо визначальними, тоді який з них, на Вашу думку, був найвагомішим?
2. Як би Ви схарактеризували власну філософську позицію Макса Вебера? Це належність до певної філософської течії, кількох напрямів філософування чи цілком ориґінальна власна філософська позиція?
3. Яку філософську критику теоретичної позиції Макса Вебера Ви вважаєте найцікавішою і найконструктивнішою? Якими були наслідки цієї критики?
4. Які ідеї Макса Вебера справили вплив на розвиток філософії у ХХ столітті? Хто з видатних філософів після Вебера завдячував у своєму становленні цим ідеям і якою мірою?
5. Яка праця Макса Вебера є найважливішою особисто для Вас і чому?
6. Чи можна стверджувати, що є певні класичні соціально-філософські поняття і проблеми, які ведуть своє походження від теорії Макса Вебера? Чи зустрічаєте Ви у сучасних наукових дослідженнях посилання на Макса Вебера?
7. Чи можна стверджувати, що до кінця й досі не прояснені певні порушені Вебером проблеми та актуалізовані ним поняття — раціональності поведінки, мотивації та леґітимації, етики відповідальності, етосу тощо? Відповідно, чи можна стверджувати, що вплив Макса Вебера на розвиток філософії ще не завершено?
8. Чи можливе, на Вашу думку, виявлення у текстах Макса Вебера концептуальних рішень, які ще не були раніше належно оцінені та розвинуті, а відповідно, чи можливий новий «Веберовий ренесанс»?
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 432
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).