До читачів
Анотація
Україна героїчно протистоїть варварській аґресії російської неототалітарної дер- жави — у скорботі від втрат, у напруженні всіх суспільних сил та з вірою в перемогу. Без перебільшення можна сказати, що світ поділився на демократичну спільноту, яка всіляко допомагає нашій боротьбі, та низку авторитарних і недемократичних держав, які явно чи потай підтримують російську спробу «переформатування світо- вого порядку» воєнним шляхом.
Від результату цієї війни залежить не тільки доля України, а й подальша доля людства: переможе авторитарна антимодерна країна чи українська демократія та волелюбність доведуть свою життєздатність? Що візьме гору — брутальна військово-технічна сила, безжальність та терор нападників чи героїчний дух за- хисників, примножений допомогою наших союзників з демократичного світу? Після місяців війни питання все ще відкрите, воно нестерпно болюче для тих, хто втра- тив рідних та близьких, воно терзає біженців за кордоном та всередині країни, воно непокоїть розум простих людей та потужних політиків у всьому світі.
Колектив Інституту та нашої редакції доволі стоїчно долає негаразди воєнного часу. Вчений секретар з частиною співробітників мужньо готував нашу будівлю до можливого ворожого штурму, а один із співробітників боронить нас усіх на фронті зі зброєю в руках. Дирекція, вчена рада та відділи налагодили дистанційні форми роботи, здійснюють корекцію наукової тематики в царині ідейної боротьби з аґре- сором. Частина співробітників переїхали за кордон і долучилися до різноманітних дослідницьких програм, покликаних підтримати українську науку. Завдяки зусил- лям НАН України, адміністрації Інституту та підтримці «Академперіодики» наш часопис продовжує свою роботу у воєнний час і ми пишаємося, що перше число цього року поряд з електронним варіантом має і друкований наклад.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 55
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).