Війна як виклик для моральних цінностей
Круглий стіл
Анотація
29 листопада 2024 року Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України спільно з редакційною колегією часопису «Філософська думка» провів онлайн-засідання Круглого столу, присвяченого важливій для українського суспільства темі впливу війни на морально-етичний світ людини та суспільства. Цей науковий захід продовжує тематику філософських рефлексій війни дослідниками з нашого Інституту та запрошеними фахівцями з інших наукових закладів України. Були винесені наступні питання для обговорення:
- універсалізм етики та партикулярність етосів у їх проявах в часи війни; парадигми етики війни і етики миру;
- етика військового та етика громадянина країни, що воює;
- релігійна мораль і війна: конфесійні проблеми та відмінності;
- прийнятність перемовин і межі компромісів під час війни;
- моральні межі спротиву і пацифізму у дискурсі війни і миру.
Виступи учасників та їх обговорення можуть стати важливими орієнтирами для розробки нових наукових тем, які поставила перед нами російська агресивна війна проти України.
У цьому заході брали участь Єрмоленко, А. (модератор), Балінченко, С., Бистрицький, Є., Бойченко, М., Бучма, О., Гардашук, Т., Жулай, В., Іщенко, Ю., Йосипенко, С., Киричок, О., Лозниця, С., Любивий, Я., Мулярчук, Є., Нечипоренко, В., Пролеєв, С., Рогожа, М., Фадєєв, В. Деякі виступи за згодою сторін були розширені до формату статті та подані у цьому ж номері журналу.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).