Сучасна філософія свідомості: методологічні «запити»
Анотація
Дж. Сірль виділяє вісім ознак свідомості: суб'єктивність; єдність; інтенціональність; відмінність між центром і периферією свідомості; гештальт структура свідомого досвіду; аспект знайомства; настрій; граничні умови. Не всі вони прийняті належним чином; і всі вони можуть бути застосовані до розуму. Психічне життя здійснюється як потік різних подій. Їх емпіричне дослідження є предметом когнітивних нейронаук. Але, концептуально філософське обговорення до рефлексивної оцінки, порівняльних результатів і кінцевих наслідків; це дає можливість розуміння та інтерпретації наукових пояснень. Розум і мозок не є ні ідентичними, ні різними. Психічні властивості людини в цілому не властиві тільки його мозку, його частин, а також виключно в його розумі.
Посилання
Bennett, M. R., Hacker, P. M. S. (2007). Philosophical Foundations of Neuroscience. The Introduction. In: Neuroscience and Philosophy. Brain, Mind, and Language. New York, Columbia University Press, pp. 3–13.
Dennett, D. (2007). Philosophy as Naïve Anthropology: Comment on Bennett and Hacker. In: Neuroscience and Philosophy. Brain, Mind, and Language. New York, Columbia University Press, pp. 73–95.
Searle, J. (2007). Putting Consciousness Back in the Brain: Reply to Bennett and Hacker, Philosophical Foundations of Neuroscience. In: Neuroscience and Philosophy. Brain, Mind, and Language. New York, Columbia University Press, pp. 97–124.
Searle, J. (1994). The Problem of Consciousness. In: Philosophy and Cognitive Sciences: proceedings of the 16th International Wittgenstein Symposium, 15–22 August 1993, Kirchberg am
Wechsel (Austria) / ed.: Roberto Casati. Wien, Holder-Pichler-Tempsky, pp. 1–10.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 1039
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).