Відділ історії філософії України: традиції і сучасність
Основні дослідницькі напрями та відділи Інституту
Анотація
Відділ «історії філософської та суспільно-політичної думки на Україні» було створено разом із заснуванням Інституту філософії 1946 року. Підсумком радянського періоду діяльності відділу стало видання двох томів «Історії філософії на Україні» (1987). Новий період діяльності відділу розпочався з 1990 року розширенням досліджень різних напрямках та переосмисленням старих предметів дослідження за нових умов.
Розпочинається вивчення польськомовної та латиномовної ренесансної думки в Україні, звернення до нових постатей та аспектів у дослідженні філософської думки XVII–XVIII сторіч, а творчість «революційних демократів», починають вивчати як «філософію національної ідеї». Готується видання антології текстів провідних напрямків політичної думки та філософських творів Д. Чижевського. Змінюються підходи до видання писемних пам’яток: поряд із уведенням в обіг малодосліджених та недосліджених текстів співробітники відділу беруться за підготовку критичних видань.
З 2010 року зусилля співробітників відділу спрямовано на збереження та оновлення вже сформованих дослідницьких традицій та розроблення нових напрямків і форм дослідження. Зокрема започатковано дослідження історіографії української філософії радянського періоду та історії політичних ідей та політичної філософії в Україні, вивчення спільнот і середовищ, у яких відбувалися виробництво та обмін філософськими ідеями, студії з історії понять та зв’язку філософії з національними мовами.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 399
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з наступними умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, так як це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).